UPPKLASSADE EKIPAGE
Austurs klubbtävlingar kommer tillsvidare att dela upp V5 & T8 i A- & B-klass. Som uppklassade ekipage räknas de som haft en uttagningspoäng på 5,0 eller högre. I A-klass tävlar alla åldersklasser tills vidare tillsammans, men i händelse av att någon av åldersgrupperna har fler än 10 deltagare kan det komma att bli separat final för den gruppen.

OBS! Det är frivilligt att anmäla sig till A-klass om man känner att ekipaget har den kapaciteten och vill ha jämbördigt motstånd.

Resultaten ligger kvar i listan 2 år.....

 

V5 FYRGÅNG T8 TÖLT
Alva Raufi (J) & Ljósi från Madkullen (18)
Angelica Olsson (S) & Óður från Mörtö (18)
Antonia Baumert (S) & þorsteinn från Varsätter (18)
EmmaLi Andersson (J) & Hjalmur från Glottra (18)
EmmaLi Andersson (J) & Hrina från Stenstuge (17)
EmmaLi Andersson (J) & Visir från Tängmark (17)
Fia Lundberg (S) & Ósk från Fjällgården (18)
Fia Lundberg (S) & Silfurmáni från Nors (18)
Hanna Lindstedt (S) & Lyfting från Lilla Sträckås (18)
Hedda Jåfs (J) & Sindri från Pilekull (18)

Ingrid JAcobsson (S) & Hvatur från Lönneberga (18)
Ingrid Wahlén (S) & Bytingur från Silverkedjan (17)

Isabelle Lundberg (YR) & Froði frá Holtsmúla I (17)
Isabelle Lundberg (YR) & Ivaldi från Fleringe (18)
Johanna Falk (J) & Tyvar från Engården (17)

Johanna Nordenankar (S) & Galdur frá Horni (18)
Jouline Eriksson (YR) Vænting från Östra Greda (18)
Lina Beite-Börjesson (S) & Vænting frá Nedra-Skarði (17)

Johanna Nordenankar (S) & Galdur frá Horni (18)
Johanna Nordenankar (S) & Himna Nr. Hytten (17)
Linda Belin (S) & Gloria från Konga (18)
Linnéa Gillberg (S) & Tyra från Engården (18)
Linnéa Werkander (YR) & Árvakur från Fleringe (18)
Linnea Werkander (YR) & Fákur från Storsudret (17)

Lisa Lindblad (S) & Dugur från Stenholmen (18)
Lisa Lindblad (S) & Gandur från Vena (18)

Lovisa von Corswant (YR) & Galdur frá Horni I (18)
Lovisa von Corswant (YR) & Visir från Tängmark (18)

Lovisa Johnsson (S) & Spadi frá Gerðum (18)
Magdalena Moranska (S) & Björk från Örvik (17)
Marguerite Strandsten (S) & Prins från Storsudret (18)
Mariana Frimodigs (S) & Gandur från Barshage (17)

Marie Flemström (S) & Kulur från Mörtö (17)
Nathalie Althin-Gudinge (S) & Kjarni från Hallbjäns (18)
Pernilla Nilsson (S) & Hinni från Ekorneberg (17)

Pia Bergman (S) & Korall från Jan Pers (18)
Sara Lundberg (S) & Gormur frá Selfossi (18)
Tina Mårtensson (S) & Orka från Åkerekens Gård (18)
Ulla Sköldstam (S) & Gymir från Sanda (18)

Vera Morge (YR) & Oskadis från Bergshill (17)
Yvonne Norrby (S) & Einherji från Mörtö (17)

Yvonne Norrby (S) & Himna fra Nr Hytten (17)
Zenita Strandänger (S) & Garri från Kristineberg (17)
Zenita Strandänger (S) & Tyr från Kristineberg (17)
Alva Raufi (J) & Ljosi från Madkullen (17)
Angelica Olsson (S) & Oður från Mörtö (18)

Antonia Baumert (S) & þorsteinn från Vargsätter (18)
Camilla Jåfs & Sindri från Pilekull (18)

Cilla Beite Börjesson (S) & Skjóni frá Hrutafelli (17)
Clara Norrvide (S) & Rosi frá Strönd (18)
Emma Li Andersson (J) & Hjalmur från Glottra (18)

EmmaLi Andersson (J) & Hrina från Stenstuge (17)
Fia Lundberg (S) & Gormur frá Selfossi (18)
Fia Lundberg (S) & Ósk från Fjällgården (18)

Fia Lundberg (S) & Silfurmáni från Nors (18)
Gunilla Sterner (S) & Pía frá Litlu-Brekku (17)

Hanna Lindstedt (S) & Lyfting från Lilla Sträckås (18)
Ida Friberg (YR) & Embla från Jordala (17)

Ida Söderlund & Mist från Järvsand (18)
Ingrid Jacobsson (S) & Hvatur från Lönneberga (18)
Ingrid Wahlén (S) & Bytingur från Silverkedjan (17)

Isabelle Lundberg (YR) & Ivaldi från Fleringe (18)
Isabelle Lundberg (YR) & Sæna frá Ketilstöðum (18)
Jennifer Glimfalk (S) & Hagl från Skogsstjärnan (18)
Johanna Nordenankar (S) & Galdur frá Horni (18)
Johanna Nordenankar (S) & Himna Nr. Hytten (17)

Lina Beite-Börjesson (S) & Væting frá Nedra-Skarði (17)
Linda Belin (S) & Gloria från Konga (18)
Linnéa Gillberg (S) & Pía frá Litlu Brekku (18)
Linnéa Werkander (YR) & Árvakur från Fleringe (18)
Linnea Werkander (YR) & Fákur från Storsudret (17)

Lisa Lindblad (S) & Dugur från Stenholmen (18)
Lisa Lindblad (S) & Gandur från Vena (18)

Lovisa von Corswant (YR) & Galdur frá Horni I (18)
Lovisa von Corswant (YR) & Visir från Tängmark (18)
Magdalena Moranska (S) & Björk från Örvik (16)

Marguerite Strandsten (S) & Prins från Storsudret (18)
Nathalie Althin-Gudinge (S) & Kjarni från Hallbjäns (18)
Pia Bergman (S) & Korall från Jan Pers (18)

Sara Lundberg (S) & Gormur frá Selfossi (18)
Tina Mårtensson (S) & Orka från Åkerekens Gård (18)
Ulla Sköldstam (S) & Gymir från Sanda (18)

Vera Morge (YR) & Óskadis från Bergshill (18)
Yvonne Norrby (S) & Einherji från Mörtö (17)
Zenita Strandänger (S) & Tyr från Kvistofta (18)