AUSTURS TÄVLINGSEKIPAGE

Här kommer de ekipage, som REPRESENTERAT AUSTUROFFICIELLA TÄVLINGAR, DM & SM i olika discipliner att presenteras med namn och bild.

Presentationerna ligger i "tidsordning", med det färskaste resultaten överst. Försöker ha lite koll på vilka som är ute och tävlar, men huvudansvaret ligger hos ryttarna att höra av sig via mail till webmaster@austur.org. Ange vilken klass, disciplin, var och vilket år resultatet uppnåddes. Ange gärna om Du nådde till A- eller B-final i gångartsgrenarna.

Om Du inte har någon bild (liggande format storlek 300x200 pxl) kan webmaster leta i "arkivet".

Sidan senast uppdaterad den 08 oktober 2017

EmmaLi Andersson &
Hrina från Stenstuge  

2017 - Strokkur Mönsterås SM-kval T2u (A-final), V5u, T8u (A-final)
2017 - Lag-SM Riddarhyttan V4 & Smáli
 

Vera Morge &
Óskadís från Bergshill

2017 - Strokkur Mönsterås SM-kval F1u, P2
2017 - Lag SM Riddarhyttan F2 & Speedpass 80m

Tina Mårtensson & Orka från Åkerekens Gård 

2017 - Strokkur Mönsterås SM-kval F2 (disk), T3, V5, T8 (B-final)
2016 - 2:a A-Final T8 + V5, Mönsterås

Lovisa von Corswant &
Visir från Tängmark

2017 - Strokkur Mönsterås SM-kval V5u, T8u (A-final)
2017 - SM Gæðingakeppni GDT + Gæðingatölt
2017 - SM kval Gæðingakeppni

Ulla Sköldstam &
Gymir från Sanda

2017 - Örnäs A-final (3:a)
2017 - Norrköping GDB (A-final)
2017 - SM Kval Gæðingakeppni GDB
2017 - Örnäs SM Kval V2

2017 - Enköping A-final (vinnare) V5
2017 - Hallstahammar A-final (vinnare) T5 & V5
2017 - Norrköping A-final V2 & T8
2016 - Kvalat in till SM Gæðingakeppni (B-flokk)

2016 - Vintermästerskapen Strömsholm V5 (4:a)
2015- SM kval Gæðingakeppni
2015 - Vintermästerskapen Strömsholm V5 (3:a)
2014 - Gæingakeppni SM - plac 38, B-flokk
2014 - Vinnare A-Final V5 & T7 Eidfaxi 17-18 maj
 

Isabelle Lundberg &
Froði frá Holtsmúla 1

2017 - SM Gæðingakeppni GDT
2017 - SM kval Gæðingakeppni
 

 

Sara Lundberg &
Gormur frá Selfossi

2017 - SM Gæðingakeppni GDB
2017 Kval SM Gæðingakeppni
2017 - MÖRS SM-kval T1

Ida Friberg &
Embla från Jordala

2017 - Lag SM Riddarhyttan T6 & FR1 Flagglopp
2017 - Örnäs SM-kval F2 & T5
  

Ida Söderlund &
Svie från Rooslunda

2017 - Lag SM Riddarhyttan T7 & CR1Terräng (reserv)

Isabelle Lundberg &
Ivaldi från Fleringe

2017 - Lag SM Riddarhyttan V3 & FS1 Dressyr
2017 - MÖRS T8 & V5 

Johanna Falk &
Tyvar från Engården

2017 - Lag SM Riddarhyttan T2 & TR1 Trail  

Linnea Werkander &
Fákur från Storsudret

2017 - Lag SM Riddarhyttan T5 & CR1 Terräng

Tilda Vahlström &
Leiknir från Tjusta

2017 - SM Eskilstuna T8 (15:plats junior)
2017 - Sleipnir SM-kval -
V5 & T8 (SM klar i T8)     

Magdalena Moranska &
Björk från Sparrebo

2017 - Örnäs SM Kval V2 & T3
2017 - Meistari SM-kval V2 & T3 (5:a i båda klasserna)

  Fia Lundberg &
Ósk från Fjällgården

2017 - MÖRS T8 & V5  

Lovisa von Corswant &
Drafna från Darhult

2017 - MÖRS T8 & V5   

 

Pia Bergman &
Korall från Jan Pers
 

2016 - B-Final V5 & vinnare B-Final T8, Mönsterås
2016 - T8 + SM-Kval Gæðingakeppn GDB, Mönsterås

Trixie Hellström &
Svala från Hästabet

2016 - 2:a P3 pass 150m & B-Final T8, Mönsterås
2016 - Vintermästerskapen Strömsholm, F2 & T3
    

 Lisa Lindblad &
Gandur från Vena

2016 - T8 + SM-Kval Gæðingakeppni GDB, Mönsterås

Isabelle Lundberg &
Fjalla-Eyvindur frá Blönduosí

2015 - SM Kval Gæðingakeppni GDB Falkenberg
2015 - Lag SM Skåne (V3 & CR1 Terräng)

Ida Friberg &
Gimsteinn från Ödmården


2015 - Lag SM Skåne (F2 & P2 Speedpass)

Lovisa von Corswant &
Viska från Hästhava

2015 - Lag SM Skåne (T6 & TR1 Trail)

Mira Slinger &
Perla från Bökenäs

2015 - Lag SM Skåne (T5 & FS2 Dressyr)

Siri Slinger &
Dagfari från Västeråsen

2015 - Lag SM Skåne (V4 & FS3 Show)

Sonja Grahns-Knutas &
Bytingur från Silverkedjan

2015 - Lag SM Skåne (T7 & FR1 Flagglopp)

Antonia Baumert &
þorsteinn från Vargsätter


Foto: Caroline Pettersson

2015 - Gæingakeppni Dyggur 27 juli (2:a B-final)
2015 - Dyggur 27 juli - T3 (10:e plats)
2015 - Framtids Östgötacup 21 juli, V2 (3:a)

Agneta Hallenfur &
Rúmba frá Nordur-Hvammi

2008 - SM Bruksridning
2007 - DM-mästare Bruksridning Gotland

2004, 2005, 2007 & 2010 - DM Bruksridning Gotland.

Petra Söderholm &
Thor från Hallbjäns

2010 - DM Bruksridning Gotland

Emma Wahlén &
Von från Bergshill

2009 - Lag SM Norrköping (T7, Flagglopp, V3, reserv)

Jennifer Nilsson &
Krummi från Stenstuge

2009 - Lag SM Norrköping (Dressyr, T6, V4)

Lina Börjesson &
Skjóni frá Hrútafelli

2009 - Lag SM Norrköping (F3, Terräng, T5) 

Sara Lundberg &
Korpa från Smedbygget

2009 - Lag SM Norrköping (TR1 Trail, FS3 Show)

Tove Wahlén &
Fagri-Blakkur frá Strandarhöfða

2009 - Lag SM Norrköping (T7, Terräng, Flagglopp)
2007 - V5 & T5 Hemfosa

2007 - Lag SM
Riddarhyttan (T7, Terräng, Flagglopp)

Rosis Widegren &
Leiri frá Ökrum

2008, 2007, 2006, 2005, 2004 - DM Bruksridning Gotland

Emma Wahlén &
Auður från Fleringe

2007 - V5 (A-final) & T5 (B-final) Hemfosa
2007 - Lag SM Riddarhyttan (Show, V5, T2)
2007 - DM Bruksridning Gotland

Filippa Östberg &
Tor från Fafne

2007 - Lag SM Riddarhyttan (Dressyr, V5, Terräng)

Josefine Strandänger &
Blakkur frá Nedri-Dal

2007 - Lag SM Riddarhyttan (Trail, 4-gång Special, Speedpass)

Lina Börjesson &
Smaliús frá Lagafelli

2007 - V5 (B-final) & T5 Hemfosa
2007 - Lag SM Riddarhyttan (T5, V5, Dressyr)

Linn Svensson &
Mósi från Stenstuge

2007 - V5 & T5 Hemfosa
2007 - Lag SM Riddarhyttan (Dressyr, F2, Terräng)