Uppklassade ekipage på Austurs klubbtävlingar

Austurs klubbtävlingar kommer tillsvidare att dela upp V5 & T8 i A- & "vanlig" klass. Som uppklassade ekipage räknas de som haft en uttagningspoäng på 5,0 eller högre.

I A-klass tävlar alla åldersklasser tills vidare tillsammans, men i händelse av att någon av åldersgrupperna har fler än 10 deltagare kan det komma att bli separat final för den gruppen. 


OBS! Det är frivilligt att anmäla sig till A-klass om man känner att ekipaget har den kapaciteten och vill ha jämbördigt motstånd. Resultaten ligger kvar i listan 2 år efter det att resultatet gjordes.....

T8 TÖLT

Alva Raufi (YR) & Ljósi från Madkullen (18)
Angelica Olsson (S) & Óður från Mörtö (18)
Antonia Baumert (S) & Himna fra Nr. Hytten (20)
Antonia Baumert (S) & þorsteinn från Varsätter (18)
Cajsa Håkansson (J) & Miriam från Ammor (19)
Elin Sjöberg (J) & Eivor frá Staðartungu (20)
EmmaLi Andersson (YR) & Hjalmur från Glottra (19)
EmmaLi Andersson (YR) & Tímon från Lycke (20)
Fia Lundberg (S) & Ósk från Fjällgården (18)
Fia Lundberg (S) & Silfurmáni från Nors (18)
Hanna Lindstedt (S) & Lyfting från Lilla Sträckås (19)
Hedda Jåfs (J) & Sindri från Pilekull (20)
Ingrid Jacobsson (S) & Hvatur från Lönneberga (19)
Isabelle Lundberg (YR) & Ivaldi från Fleringe (18)
Isabelle Lundberg (YR) & Sena frá Ketilsstöðum (19)

Jonathan Flodmn (YR) & Hjalmur från Glottra (20)

Jouline Eriksson (YR) & Mist från Järvsand (20)

Jouline Eriksson (YR) Vænting från Östra Greda (18)

Julia Eriksson & Þrottur från Järsta (20)

Linda Belin (S) & Gloria från Konga (19)
Linnéa Werkander (YR) & Árvakur från Fleringe (18)
Linnea Werkander (YR) & Fákur från Storsudret (19)
Lisa Lindblad (S) & Dugur från Stenholmen (20)
Lisa Lindblad (S) & Gandur från Vena (18)
Lovisa von Corswant (YR) & Visir från Tängmark (19)
Marguerite Strandsten (S) & Prins från Storsudret (19)
Nathalie Althin-Gudinge (S) & Kjarni från Hallbjäns (18)
Pia Bergman (S) & Spúni från Karlsro (20)
Pia Bergman (S) & Viljar från Bergeå Gård (20)
Sara Lundberg (S) & Gormur frá Selfossi (19)
Sara Lundberg (S) & Kulur frá Þúfum (20)
Therese Sjöberg (S) & Silfurþerna från Alverliden (19)
Tina Mårtensson (S) & Orka från Åkerekens Gård (20)
Ulla Sköldstam (S) & Gymir från Sanda (19)
Yvonne Norrby (S) & Einherji från Mörtö (19)

Zenita Strandänger (S) & Tyr från Kvistofta (20)


EJ MEDLEM 2020:
Johann Nordenankar (S) & Halastjarna från Laggarbo (19)
Linnéa Gillberg (S) & Tyra från Engården (18)
Lovisa Johnsson (S) & Spadi frá Gerðum (18)
Sonja Grahns Knutas (YR) & Hofsi från Rumma Gård (19)

V5 FYRGÅNG

Alva Raufi (YR) & Gandur från Storsudret (19)
Alva Raufi (YR) & Ljosi från Madkullen (19)
Angelica Olsson (S) & Oður från Mörtö (18)
Antonia Baumert (S) & Himna fra Nr. Hytten (20)
Antonia Baumert (S) & þorsteinn från Vargsätter (18)
Camilla Jåfs (S) & Sindri från Pilekull (18)
Elin Sjöberg (J) & Eivor frá Staðartungu (20)
Emma Li Andersson (YR) & Hjalmur från Glottra (19)
EmmaLi Andersson (YR) & Tímon från Lycke (20)
Fia Lundberg (S) & Flibbi från Stenstuge (19)
Fia Lundberg (S) & Gormur frá Selfossi (19)
Fia Lundberg (S) & Ósk från Fjällgården (18)
Fia Lundberg (S) & Sena frá Ketilsstöðum (20)
Fia Lundberg (S) & Silfurmáni från Nors (19)
Hanna Lindstedt (S) & Lyfting från Lilla Sträckås (19)
Hedda Jåfs (H) & Dofri från Västerboda (20)

Hilda Nordenankar (J) & Visir från Tängmark (20)
Ingrid Jacobsson (S) & Hvatur från Lönneberga (19)
Isabelle Lundberg (YR) & Ivaldi från Fleringe (18)
Isabelle Lundberg (YR) & Sæna frá Ketilstöðum (19)
Jennifer Glimfalk (S) & Hagl från Skogsstjärnan (18)
Linda Belin (S) & Gloria från Konga (18)
Linnéa Werkander (YR) & Árvakur från Fleringe (18)
Linnea Werkander (YR) & Fákur från Storsudret (19)
Lisa Lindblad (S) & Dugur från Stenholmen (20)
Lisa Lindblad (S) & Gandur från Vena (18)

Lisa Lindblad (S) & Hektor från Hammarby (20)
Lovisa von Corswant (YR) & Óskadis från Kattås (19)
Lovisa von Corswant (YR) & Visir från Tängmark (19)
Marguerite Strandsten (S) & Prins från Storsudret (19)
Maya Karlström (J) & Froði från Hummelkärr (20)

Nathalie Althin-Gudinge (S) & Kjarni från Hallbjäns (18)

Pia Bergman (S) & Spúni från Karlsro (20)
Pia Bergman (S) & Viljar från Bergeå Gård (20)

Sara Lundberg (S) & Gormur frá Selfossi (19)
Sara Lundberg (S) & Kulur frá Þúfum (20)
Therese Sjöberg (S) & Silfur þerna från Alverliden (20)

Therese Sonehag (S) & Garri från Kristineberg (20)

Ulla Sköldstam (S) & Gymir från Sanda (18)
Vera Morge (YR) & Óskadis från Bergshill (18)

Yvonne Norrby (S) & Einherji från Mörtö (19)


EJ MEDLEM 2020:
Clara Norrvide (S) & Rosi frá Strönd (18)
Ida Söderlund & Mist från Järvsand (18)
Johanna Nordenankar (S) & Halastjarna från Laggarbo (19)
Linnéa Gillberg (S) & Pía frá Litlu Brekku (18)
Sonja Grahns-Knutas (YR) & Hofsi från Rumma Gård (19)